piątek, 6 marca 2015

Odrobina wiosny

Naoglądałam się ostatnio wiosennych wpisów na różnych blogach, fb i tym podobnych, wszyscy wypatrują wiosny i psioczą na ostatnie podrygi zimy, która w tym roku była bardzo leniwa i nie pomroziła za bardzo. Zachciało mi się wiosennych akcentów, więc zmajstrowałam takie oto uszytki.

"Koniec zimy"


Taki malusi, dość ascetyczny quilcik - makatka. Ma około 17/22 cm i powieszę go na ścianę, choć jeszcze nie wiem gdzie. Chciałam spróbować uszyć coś takiego, skraweczki naszywane, pikowane, bez zabezpieczenia brzegów, ogólnie jestem zadowolona.

"Gdzie te jaja"Serwetka, czy może stołowa podkładka w wielkanocno-wiosennych kolorach. Zamierzam próbować różnych wzorów i technik, a tak się złożyło, że nie szyłam jeszcze nigdy klasycznego patchworkowego wzoru "log cabin", czyli "chata z bali", więc musiałam spróbować. Rozmiar to 32/32 cm, z bawełnianą ocieplinką, przeszyta przez trzy warstwy. 

"Zielone słonie"Trochę przesadziłam z ilością zdjęć chyba, cóż... Kołderka w zielono- żółtych kolorach z motywem słoni plus girlanda do kompletu. Wielkość popularna około 80/100cm, girlanda około 130cm od czka do oczka. 

Tymczasem
3 komentarze:

  1. Bardzo fajne te proby z patchworkiem, slicznie dobrane kolorki, widac juz wiosna blisko u ciebie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko we wiosennych wesołych kolorach - Ślicznie :) Kwiatki podobają mi się najbardziej - są cudne :)

    OdpowiedzUsuń