sobota, 28 lutego 2015

Farmer's Wife

Witam, dziś lutowe bloczki z serii "Farmer's wife".

12. Broken sugar bowl/ Rozbite cukiernice


Ten bloczek uszyłam według odcinka Eleonore Burns http://www.quiltinaday.tv/tv/victory06.html

53. Jackknife 


30. End of day / Koniec dnia


Ten bloczek i Jackknife uszyłam według filmiku "Quilt in a day" https://www.youtube.com/watch?v=mc9ckqq5RGM . Właściwei świetnie się trafiło, że zaczęłyśmy szyć i w tym samym czasie "Quilt in a day" robi lekcje z szycia tego quiltu. Ciekawe, które bloczki będą szyć w marcu. 


Z szycia "End of day" mam taki śliczny "odpad" - duble windmill, tylko nie ma go w "FW".

92. Steak of Lightning/ Błyskawice


Wiesia z "Quilt and smile" bardzo fajnie wytłumaczyła jak uszyć ten bloczek, poleam jej post http://www.quiltandsmile.pl/2015/01/niedziela-z-zona-farmera-lotem-byskawicy.html 

 10. Bowtie/Muszka

1. Attic Window/ Okno na poddaszu


Ten bloczek jeszcze poprawię bo krzywawy wyszedł, też jest w filmiku razem z "Jacknife" i "End of day". Zrobiłam jeszcze 77. Seasons, pierw metodą PP wyszło mi niedokładnie, potem szyłam zwyczajnie, ale coś źle policzyłam i klops wyszedł za mały. Docięłam i do czegoś innego wykorzystam, bo fajnie razem wyglądają.


 Niestety omyłek miałam ostatnio dość dużo i również za małe uszyłam te bloczki, nie mam linijki calowej i wszystko przeliczam na centymetry, chyba stąd te pomyłki. Kolorki tych bloczków bardzo mi się podobają , więc na pewno coś z nich zrobię, mam już wstępne pomysły.


Pozdrawiam.1 komentarz: