środa, 8 października 2014

Cztery pory roku - Quilt

Skończyłam mój quilt do konkursu "Houses Mini Quilt Along " w B-craft. Ogólnie jestem zadowolona, choć super precyzji nie osiągnęłam. Quiltowanie, czyli pikowanie nie jest szczególne, bardzo proste i powiedziałabym oszczędne, muszę się podszkolić w tym kierunku. Ostateczne wymiary to 122/122 cm. Miejscem docelowym będzie jedna okrutnie pusta ściana u mnie w domu. Na tyle zrobiłam małe troczki, żeby wsunąć drążek. Tak sobie wymyśliłam, żeby strzałki dookoła symbolizowały kolejność upływających pór roku, czyli zgodnie ze wskazówkami zegara - wiosna, lato, jesień, zima.

 Fragment z wiosną
 Fragment z latem
 Fragment z jesienią
Fragment z zimą

Usiłowałam naszego kocurka Diabilka zmusić do pozowania, ale jakoś opornie mu szło.
Wolał fotel.

 A teraz mała zabawa w "znajdź różnicę", ta różnica to oczywiście mój błąd. Na fotkach tylko patchworkowy wierzch zwany top quiltem. Na szczęście nie było za późno na poprawki.Wszystkie bloczki patchworku robiłam z tych samych elementów, ponieważ to fajna zabawa zrobiłam fotki dla tych co nie za bardzo wgłębili się w patchwork. Ile jest możliwości, a to właściwie nie wszystkie, bo o jednym zapomniałam (jak wszystkie skierowane są w tym samym kierunku np. jasny trójkąt zawsze po lewej od góry) może jest więcej , ale nic już nie przyszło  mi do głowy.

Pozdrawiam 

P.S. Trzymajcie za mnie kciuki.4 komentarze:

  1. No WOW :) Wyszło Super i wszystkie elementy idealnie ze sobą zagrały :) Podoba mi się, że użyłaś tak wielu kolorów, dzięki temu całość wyszła bardzo wesoła. Myślę, że gdybyś zostawiła te strzałki tak jak były, to też wyglądałoby fajnie - jednak koncepcja z zegarem i zmieniającymi się porami roku chyba bardziej mi się podoba ;) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Cóż za eksplozja barw - jak po zderzeniu z tęczą!!! Jestem zachwycona! :)
    Życzę powodzenia w konkursie ale i tak uważam, że jesteś wygrana - praca skończona, zawiśnie na ścianie i będzie piękną ozdobą domu. Gratuluję :)

    OdpowiedzUsuń